Catwatch Planet

خاک بستر گربه Catwatch Planet

خاک بستر گربه کت‌ واچ از بهترین محصولات تولیدی این مجموعه می‌باشد که با فرمولاسیون انحصاری و متشکل از پنج نوع سنگ بنتونیت از بهترین معادن و با طراحی زیبا و کاربردی در امر بسته بندی، که وجه تمایز بی‌نظیری نسبت به سایر برندها ارائه کرده است. این محصول در دو مدل کربنی و ساده تولید و عرضه گردیده است که در ادامه ویژگی ها و تفاوت آن ها را بررسی میکنیم.

 • خاك بستر گربه كت واچ مدل كربن سوپر اكتیو

ابتدا تعریف كنیم ببینیم كربن اكتیو یا همون كربن فعال چیه:

کربن فعال یک پودر کاملاً سیاه رنگ، بدون بو و بدون طعم هستش که مدل گیاهی آن از پوست گردو، نارگیل، فندق، بادام و یا پسته ‌به دست میاد این ماده جهت حذف طعم، بو و آلودگی از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفته. ماده‌ اولیه خام استفاده‌ شده برای ساخت کربن فعال منشأ کاملاً گیاهی داره و دارای درصد بالایی از کربن هست. با فعال شدن کربن، قابلیت‌های آن افزایش پیدا می‌کنه و می‌تونه با توجه به خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده، مواد گوناگونی از جمله مواد آلوده و سمی را جذب کنه. 

به همین خاطر با فرموله کردن دقیق و استفاده به میزان مشخص و درصد خاص در خاک بستر گربه میتونیم این خواص رو به سایر ویژگیهای این خاک اضافه کنیم که خاصیت بوزدایی بیشتر، ضدحساسیت و آنتی باکتریال بودن رو افزایش میده. كربن فعال در سه مدل پودری، مدادی و گرانولی تولید شده،  مدل گرانولی و “سوپر” اكتیو، خاصیت های دو چندان نسبت به كربن اكتیو را داراست كه از مدل سوپر اكتیو جهت تصفیه آب، و شیرین كننده آب هم استفاده میشود كه درصد خلوص و ویژگی های بالاتری رو شامل شده. كربن فعال استفاده شده در خاك بستر گربه كت واچ از نوع سوپر اكتیو هست كه بهترین كیفیت و كارایی رو برای استفاده از یك خاك بستر گربه بی نظیر داراست.

 • خاك بستر گربه كت واچ مدل ساده

خاك گرانول ساده كت واچ با فرمولاسیون منحصر بفرد خود و استفاده از عناصری خاص و كاملا كاربردی كیفیتی رو دارا شده كه با قدرت خود رو متمایز با سایر محصولات كرده و حدود ٩٠ درصد رضایت مصرف كننده رو به خود اختصاص داده كه درصد كاملا قابل قبولی ست، این نوع خاك كاملا بدون غبار بوده كه سازگار با گربه ها و یا حتی سرپرست هاییست كه دچار آلرژی و حساسیت هستند، جذب بینظیر رطوبت، خاصیت بوزدایی، و عدم استفاده ذره ای مواد شیمیایی و مضر در تولید خاك، از ویژگیهای اصلی این محصول هستند.

پاسخ به سوالات متداول

از نظر ما چه خاكی خوب هست و چه خاكی غیر خوب؟

آیا خاكی كه كلامپ كنه خوبه و از كیفیت خوبی برخورداره و خاكی كه كلامپ نكنه بی كیفیت هستش؟

توضیحی رو در مورد این موضوع كه اغلب جزء باورهای ذهنی ما هستند رو  شرح میدیم.

 • تعریف خاك خوب چیست در كل؟

 • خاكی كه یك دست باشه
 • بو نگیره
 • غبار نداشته باشه
 • از مواد شیمیایی و مضر داخل فرمول ساخت استفاده نشده باشه
 • مرقون به صرفه باشه 
 • كلامپ خوبی داشته باشه.

 

خب جمع این خصوصیات میتونه نشانه یك خاك با كیفیت رو داشته باشه و اما بسیاری از دوستان فقط یك یا نهایت دو نكته رو توجه دارند، اول كلامپ خاك و دوم غبار.

 • کلامپ و نحوه تست آن

برای فهمیدن قدرت كلامپ و جذب رطوبت خاك میبایست از مایع خنثی استفاده بشه، كه همون آبی ست كه در دسترس همگان قرار دارد.

جهت تست جذب خاك، نصف استكان آب روی مقدار قابل توجهی خاك میریزیم و كلامپ رو تست میكنیم، البته سرعت كلامپینگ هم در این مرحله حائز اهمیت است. اینجا میتوانیم علاوه بر سایر ویژگی ها، خاصیت جذب واقعی رو اندازه بگیریم كه در چه حد مناسب هست.

 • خب حالا چرا مایع خنثی یا همون آب؟

چونكه ادرار گربه بخاطر وجود  ph كه در هر لحظه متفاوت و در هر زمان امكان تغییر هست باعث اثر گذاری در خصوصیات جذب رطوبت شده، بعنوان مثال استرس، تغییرات رژیم غذایی مانند مصرف قرص های ادرار آور یا غذای یورینری و رنال و امثالهم باعث اسیدی شدن یا رقیق شدن و تغییر در ph ادرار شده كه میتونه این خاصیت رو در بعضی برندها خنثی كنه و روی كلامپ خاك اثر گذار باشه.

پس كلامپ نشدن خاك روی ادرار دلیل بر بی كیفیت بودن محصول نیست، بلكه روی ادرار آن گربه مدنظر  جذب كمی داشته و قطعا روی گربه دیگه ای هم حداكثر جذب رو داشته. خب همین موضوع هم باید تست شده و فرمولی تهیه بشه كه روی اكثر ادرار ها با خواص مختلف كلامپ رو صورت بده و درصد كمی از عدم تشكیل كلامپ رو داشته باشه، كه به هیچ عنوان خاكی كه صد در صد ادرار گربه ها روی اون كلامپ كنند وجود نداره.

خاك كت واچ آزمایش و تست شده و در حدود 90% بازخورد مثبت از این نظر رو ثبت كرده و با موفقیت دست به تولید و عرضه این خاك با كیفیت به بازار نموده.