Catwatch Planet

تولد یکی از نادرترین حیوانات جهان در دزفول

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد نوروز زاده گفت: شیر ماده این باغ وحش در زایمان اول یک توله شیر سفید به دنیا آورده است.

به گفته او حدود یک هفته از تولد یک قلاده شیر سفید می‌گذرد و او حالا زیر نظر دامپزشک قراردارد و به همراه مادرش جهت تغذیه از شیر مادر در یک اتاق نگهداری می‌شود، بعد از یک ماهه شدن نیز به صورت دستی تغذیه می‌شود.

مسئول باغ وحش دزفول  می‌گوید:  شیر سفید، یک گربه نادر در آفریقای جنوبی است و در صورت زنده ماندن این توله بسیار ارزشمند است.

او گفت: هم اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا بازدید از باغ وحش کاهش یافته است و هر حیوانی در شرایط با سطح اضطراب کمتر می‌تواند زایمان راحت تری را تجربه کند. شیر سفید از کمیاب‌ترین حیوانات جهان است.

پیشتر نیز دو قلاده شیر سفید در باغ وحش هویزه متولد شدند که یکی از آنها از سوی مادر به دلیل تفاوت ظاهری کشته و دیگری نیز علی رغم آنکه تحت نظر پزشک بود، تلف شد. پارک وحش دزفول تنها حیات وحش در استان خوزستان است که در شمال شهرستان دزفول در کنار رودخانه دز با مجوز رسمی سازمان حفاظت محیط زیست احداث شده است. مساحت این محیط ۸ هکتار است و  بیش از دو هزار گونه از پرندگان و سایر جانوران از قبیل خرس، شیر، قرقاول، گرگ و روباه، گوزن، شیر، پلنگ و راکون و… در این پارک وحش وجود دارند.